Evet, yanlış okumadınız. Bu animasyonu en az 16 kez izledim, fazlası var olabilir ama tam emin değilim. Sebebini merak edenler için anlatayım. Bu yıl çalıştığım ilkokulda bir film etkinliği yaptık, seçtiğimiz film de Fare Şehri’ydi. 16 şubeye filmi izletirken, neredeyse tüm replikleri ezberlemiş oldum. Gün içinde kafamdan filme ait sahneler geçtiği doğrudur =)

Animasyon oldukça eski, 2006 yapımı. Ancak konu ve karakterler açısından sizi de çocukları da sarıp sarmalayacak türden.

fare-sehri

Başkahramanımız Rodi. Kendisi şehir merkezinde lüks bir evde yer alan ihtişamlı kafesinde yaşayan muzip bir fare. Onu çok seven bir sahibi var, istediği kadar yemeğe ve oyuncağa sahip. Bunca güzelliğin arasında tek bir derdi var: Yalnızlık.

Yalnızlık dışında her şey bu denli yolunda giderken, bir gece yarısı evinde davetsiz bir misafirle karşılaşan Rodi’nin yaşamı bambaşka bir yöne doğru ışık hızıyla ilerlemeye başlar. Bu yolculuk karşısına diğer kahramanımız Rita’yı çıkarır. Rita’yla birlikte Rodi daha önce hiç rastlamadığı, en önemlisi de çok özendiği bir hayatla tanışır.

Genellikle masalsı animasyonları seven kız çocuklarını ve macera isteyen erkek çocuklarını bir arada memnun edebileceğiniz bir animasyon Fare Şehri. Fareler, kurbağalar ve şarkı söyleyen sülükler de cabası =)

Yazıyı bu kısma kadar okuduysanız bu akşam mısırınızı hazırlayın ve aile üyelerini film izlemeye çağırın. Keyifli bir 90 dakika geçireceğinizi garanti ediyorum.

Şimdiden iyi seyirler! =)

Vizyon tarihi: 15 Aralık 2006 (1s 35dk)
Yönetmen: Sam Fell, David Bowers
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen devamı
Tür: Animasyon , Komedi, Macera
Ülke: Abd, İngiltere


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir