“Çünkü Bütün Çocuklar Süperdir!”

Bizim gibi üniversite yıllarını Penguen okuyarak geçirmiş ve derginin kapanmasına da şahit olmuş bir neslin çocukları için teselli mahiyetinde bir dergi: Süper Penguen.

Penguen dergisinden tanıdığımız Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Erdem’in başını çektiği bu oluşum çocuklarımızı mizahla tanıştırma amacı güdüyor. 7-13 yaş aralığına hitap eden Süper Penguen, sadece karikatür dergisi değil. Aynı zamanda mizahi öykülerin, film tanıtımlarının, evrenden dikkat çekici kısa haberlerin yer aldığı, en önemlisi karikatür çizmeyi öğreten bir dergi. Kendilerinin de dediği gibi: “Çünkü okulda karikatür dersi yok!” =)

Çocukların çizdiği karikatürlerin de Penguen Dergisi geleneğinde olduğu gibi “Yumurtalar” ismi altında yayınlandığını da belirtip sizi Süper Penguen almaya doğru uğurlayayım =)

Not: Bu tanıtım yazısı için küçük bir araştırma yaparken derginin içeriğinin psikologlar ve uzmanlar tarafından incelenerek yayınlandığını da öğrenmiş olup,  tanıtım yazısını yazdığım için ayrıca memnun olduğumu belirtmek isterim. =)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir