Dolu Dolu Bir Çocuk Dergisi: Yedi Yetmiş Dergi

Yedi Yetmiş Dergi , nam-ı diğer 7’den 70’e edebiyat temeline oturtulmuş bir çocuk-edebiyat ve kültür dergisi. Her sayısında çok sayıda yazarı misafir ediyor. Çocuk edebiyatının usta kalemlerine yer verdiği gibi, sosyal medya fenomeni isimleri de ağırlıyor. Özellikle son dönemde ev içi etkinlikler, çocuklarla kaliteli zaman geçirme, annelik ve çocuk yetiştirme deneyimleri konularında yaptıkları paylaşımlarla annelerin ve çocukların gözdesi olan isimler bunlar. Benim de takip ettiğim Oyuncu Anne- Şermin Çarkacı ve Hadi Anne- Derya Topçu bu isimlerden.

Her sayıda bir bölümü yayınlanan seri hikayeler, bağımsız hikayeler, şiirler, bulmacalar, boyama etkinlikleri, öneri kitaplar, fark bulma çalışmaları, labirentler ve daha bir sürü şey! =)

En çok hoşuma giden çalışmayı sona sakladım: Masal Tamamlama Etkinliği. Etkinliğe katılmak isteyenler masalı tamamlayıp, alt kısımda verilen paylaşım noktasını kullanarak dergiye gönderebiliyorlar. Böylece çocukların tamamladıkları bu masalın dergide yer alma fırsatı doğmuş oluyor. Minikler için bulunmaz bir deneyim olabilir =)

Teknolojinin hızlı ilerleyişi yazılı medya sektörünü biraz olumsuz etkilese de kaliteli çalışmaların her zaman karşılığını bulacağına inanıyorum. Şu an 6. sayısını elimde tuttuğum Yedi Yetmiş Dergisi’nin de yayın hayatının çok uzun olmasını diliyorum.

Not: Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmanın en güzel yollarından biri; onları bir dergi abonesi yapmaktır. Düzenli aralıklarla kapıya, posta kutusuna onların ismine bırakılan bir dergiye sahip olmak okuma şevklerini şüphesiz arttıracaktır.

Notun Notu: Görsel bekar-anne.com sitesinden alınmıştır.

Keyifli okumalar…


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir