Oyuncu Anne’den Bir Masal: “Çok Hayal Kuran Çocuk”

Çok Hayal Kuran Çocuk, Şermin Çarkacı’nın nam-ı diğer Oyuncu Anne’nin ilk çocuk kitabı. Daha önceki kitaplarında annelik deneyimlerini paylaşan, çocuklarla oynanabilecek oyunlardan bir takvim yapan Çarkacı, şimdi de bizzat çocuklara sesleniyor. Belki de kendi çocuk yanıyla…

Kahramanımız “çok hayal kuran çocuk”, o gece Hayal Perisi’nin onu seçip rüyasına girmesini o kadar çok hayal eder ki, yorgunluktan uyuya kalır.

Dakikalar sonra kendini bir bulutun üstünde bulur Çok Hayal Kuran Çocuk. Ondan sonrası bulutları, gök cisimlerini, dünya üzerinde ilginç yerleri türlü türlü ziyaret… Siz de miniklerle birlikte bir kuyruklu yıldızın peşine takılıp gitmeye dünden razıysanız “Çok Hayal Kuran Çocuk” iyi bir kılavuz olabilir.

İşin anne-babaları ve eğitimci dostları ilgilendiren kısmına gelecek olursak; kitabın son sayfasına bir değinmek gerekir. Oyuncu Anne tam da ismine yakışır bir iş yapıp, “Okuduğumuzu Oynadık mı?” diye bir kısım eklemiş kitabın sonuna. Yaklaşık on etkinlik türetmiş masalından. Tabii, ucu açık… Çocuklarınızla paylaşacaklarınız sizin hayal gücünüzle sınırlı… Sınırlı derken lafın gelişi… Ne demişler; ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olurmuş. =) Siz hayal edin ki, minikler de bu büyülü dünyadan habersiz kalmasınlar.

Bu arada kitapçıya gitmeden önce kitaplıkta yer açın efendim, kitabın ebatı oldukça büyük =)

Keyifli okumalar…

Çok Hayal Kuran Çocuk, Şermin Çarkacı.
Elma Çocuk Yayınevi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir