Karmakarışık, yakından bildiğimiz Rapunzel masalının farklı bir bakış açısıyla sinemaya uyarlanmış biçimi. Rapunzel; tıpkı masaldaki gibi uzun, sarı büyüleyici saçlarıyla kuleden uzakları gözleyen güzel bir kız portresi çiziyor. Tek bir farkla: İçinde dünyayı keşfetmek isteyen durdurulamaz bir istek var! Her ne kadar bu isteği annesi tarafından engellense de bir gün çıkagelen yakışıklı bir kanun kaçağı hikayenin seyrini tamamen değiştiriyor.

Animasyonun hiç hız kesmeyen eğlenceli tarafları bir yana, izleyiciyi ezber bozan bir masala şahit etmesi beni daha da sevindirdi. Hiç kimsenin her yönüyle kötü, her yönüyle iyi olmasının mümkün olmadığı mesajı çok net! En çok da sevginin, kötülüğün üzerini sakince örttüğü dakikalar yüzünüzde kalıcı bir tebessüm oluşmasını sağlayacak.

Bu animasyonu kıymetli çocuklarınızla, şirin öğrencilerinizle izleyin. Medyanın çoğu zaman dayattığı, şişirilmiş karakterler yerine bırakın, büyülü saçlara sahip bu küçük kızı örnek alsınlar. Onun cesaretine, hayallerinin peşinden koşmasına imrensinler.

Upuzun, sihirli saçların, muzip bir yüzün, uğruna mücadele verilen umutların güzelliği ile selamlıyorum sizi, iyi seyirler =)


Özgün İsmi: Tangled
Yönetmen: Nathan Greno, Byron Howard
Senaryo: Dan Fogelman, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Tür: Animasyon, Komedi, Aile, Fantastik, Müzikal, Romantik
IMDB: 7.8
Vizyon Tarihi: 24 Aralık 2010 (Türkiye)
Müzik: Alan Menken


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir