Karga Yumurtası (orijinal ismi ile Kaakka Muttai) bir otobüs yolculuğu esnasında karşıma çıkmış beklentimin çok ötesinde bir Hint filmi. Hint sinemasının; çocuk eğitimine bambaşka bakış açıları getiren ve eğitim sisteminin bozukluğunu kıyasıya eleştiren çok başarılı yapımları mevcut. Karga Yumurtası da benzer şekilde sistem eleştirisi yapan bir film. Hem de iki güzel çocuk gözünden!

Filmin başından sonuna kadar sizi maceraya ortak edecek bir sıcaklık hissetmeniz muhtemel. Zaman zaman gözlerinizi doldurup; günlük hayatta “en rahat” şekilde yaşadığımız anların başkaları için ne denli imkansız olabileceğini yüzümüze vurduğunda garip bir burukluk hissetmeniz de sanırım kaçınılmaz olacak.

Karga Yumurtası

Özellikle istediklerini elde etme konusunda çaba sarf ederken çabuk pes eden bir çocuğunuz varsa bu filmde onun için saklanmış bazı mesajlar var.

Bir akşam ailece koltuğa kurulup, azmine hayran kalacağınız bu iki güzel çocuğu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bazı sahneler; dolup taşan ama bizim hala boş olduğunu iddia ettiğimiz gardrop ve buzdolaplarımızı titretecek cinsten…

Not: Hint filmlerinin uzunluğundan şikâyet edenlere müjde! Bu film sadece 1,5 saat =)

* Yazının ismi, Ömer Seyfettin’in “Bir Temiz Havlu Uğruna” isimli hikayesinden esinlenerek verilmiştir.

Yönetmen: M. Manikandan
Senaryo: M. Manikandan
Ülke: Hindistan
Tür: Dram
Puan: 8.7
Vizyon Tarihi: 05 Eylül 2014
Dil: Tamilce
Müzik: G.V. Prakash Kumar


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir