Momo, Michael Ende’nin en sevilen romanlarından biri. Ende’yi ve Momo’yu diğerlerinden ayıran; hem çocuk ruha hem de yetişkinliğinin içinde çocukluğunu arayanlara hitap edebilmesi. Kırmızı renkteki yazıları, farklı çizimleri ile bir masal kitabına başladığınızı hissetseniz de sayfalar ilerledikçe satırlar arasındaki derinliği hissetmeye başlıyorsunuz. Ve Momo, elinizden tutup sizi kendi hikayesine ortak ediyor. Bir çocuk saflığı, bir bilge edası arasında huzur doluyor içinize.

momo

An’ın sırrını anlatan bu kitapta bugüne dair izler bulmak da mümkün. Sosyal medya ve akıllı telefonlar tarafından ablukaya alınmış hayatımıza benzer yaşamlar göz önüne seriliyor. En çok da maddi varlıklar uğruna umarsızca harcadığımız zamanın kaybı ve ortaya çıkan ruhsuz, mutsuz yaşamlar…

Zaman zaman çocuklarımıza okuyacak kitap önermekte zorluk çekiyoruz. Benzer şekilde okudukları yayınlardan şikayetçi olduğumuz zamanlar da yaşanabiliyor. Bu kitap yaşanılan bu sorunu ortadan kaldırmaya birebir!

Aileler için gerçekçi dersler içeren, çocuklara da masalsı bir macera içinde dostluğu anlatan Momo’ya kitaplığınızda yer açın!

MOMO, Micheal Ende Kabalcı Yayınları, 2013


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir