Eşyanın Ruhuna Saygı: Güneşi Bile Tamir Eden Adam

Güneşi Bile Tamir Eden Adam bir ada mahallesinin hikayesi. Kasabıyla, tamircisiyle, nalburuyla, samimi yaşamlarıyla güzel bir öykü taşıyor içinde. Öykünün başkahramanı tamirci Kadir Bey, ada halkının tüm eşyalarını tamir eden, çoğu zaman da o eşyaları atılmaktan kurtaran bir adam. Bunu yaparken de, eşyanın ruhuna dokunan, sahiplerine geçmişini de bağışlayan bildiğimiz tamircilere hiç benzemeyen bir kahraman. Her şey yolunda giderken, ada halkının içine yavaş yavaş giren tüketici ruh işleri karmaşıklaştırmaya başlayınca asıl öykü de başlamış oluyor.

TAMIRCI

Behiç Ak, günümüz toplumunun üretmeden umarsızca tüketen yapısına yaptığı ince eleştirileri satır aralarına ustalıkla işlemiş.

Şimdilerde çok da rastlayamadığımız, çocuklarımızın yoksun büyüdüğünü düşündüğümüz mahalle ruhu da okuyucuyu şenlendirecek cinsten.

Güneşi Bile Tamir Eden Adam; çocuğunuzun dünyayı anlamaya çalışan sorgulayan zihnine hediye edeceğiniz değerli bir hazine. Onu bu kitapla bir yolculuğa çıkartırken, yanındaki koltuğu kendinize ayırtmayı unutmayın. =)

Keyifli okumalar…

Güneşi Bile Tamir Eden Adam, Behiç Ak
Günışığı Kitaplığı, 2016.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir