Moana, yarıyıl tatilinden beri izlemek için fırsat kolladığım bir animasyondu. Dün amacıma ulaştım. =)

Animasyonun baş kahramanı Moana, yeşillikler içinde bir okyanus adasında ailesi ve kabilesi ile birlikte yaşayan asi ruhlu bir kızdır. Küçük yaşlardan itibaren okyanusa kaşı konulamaz şekilde bağlıdır. Zaman zaman kendini okyanusun kıyısında bir maceraya atılmak için hazır bulmaktadır. Ancak şefin kızı olması sebebiyle, bambaşka sorumlulukları vardır. Ve bu sorumluluklar aşırı korumacı bir tablo çizen babası tarafından sıkça hatırlatılmaktadır. Bu korumacı tavrı kırmak isteyen Moana ve onu cesaretlendiren büyükannesi olayların gidişatını değiştirecektir.

Moana Poster

Büyükannesinin çabalarının yanı sıra, yıllar önce yarı-tanrı Maoi’nin Doğa Ana Te whiti’nin kalbini çalmasıyla yayılan lanetin onların adasına da ulaşması Moana’nın bir yolculuğa çıkmasını kaçınılmaz hale getirecektir.

Bundan sonrasını merak edenler için, animasyon henüz sinema salonlarını terk etmedi. =)

Gelelim, Moana’nın neden tavsiye listemize girdiğine… Çoğu animasyon gibi Moana da bazı mesajlar saklıyor içinde. Mutlaka izlerken başkalarını da keşfedeceksiniz ama ben iki tanesini paylaşmak istiyorum. Birincisi, insanın içten gelen sesinin çoğu zaman durdurulamayacağı ve yaşama- şartlara inat kendini ortaya çıkarabileceği. Diğeri ise, acımasızlığın doruklarına varmış bir canlıyı bile sevginin yumuşatabileceği. Film sonrası miniklerle bu konular üzerine konuşmayı ihmal etmeyin 😉

Çoğu animasyonun aksine kurgusu da oldukça güçlü bir animasyon sizi bekliyor. Dövmeler üzerinden izleyeceğiniz çizgi hikayeler ve sizi gülmekten kırıp geçirecek şapşal bir horoz da cabası!

İyi seyirler…

Vizyon tarihi: 20 Ocak 2017
Yönetmen: John Musker, Ron Clements
Tür: Animasyon, Aile, Macera.
Ülke: Abd


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir