Gerçeği Tek Başına Kovalayacak Kadar Cesur musun?: Küçük Ayak

Warner Bros. yapımcılığında 2018 yılında vizyona giren Küçük Ayak animasyonu,  kutup ayılarına benzeyen büyük beyaz canlılar olan Yetilerin yaşam hikayesine ortak ediyor bizi. Peki, “Yetiler bu kadar büyükse filmin adı neden Küçük Ayak?” diye soranları yazının devamına davet ediyorum. =)

Baş kahramanımız Migo, yetiler arasında uzun yıllardır efsaneleşen “Küçük Ayak”lardan biriyle tesadüfen karşılaşır. Bunun üzerine küçük ayak efsanesi, genç yetiler arasında hızla yayılırken bilge yetiler ise endişe içindedir. Katı kurallar içinde yaşayan yeti halkı, geçmişten aldıkları dersler ışığında Migo’nun anlattıklarının gerçek olmadığını iddia ederler ve bu durum Migo ve arkadaşları için yepyeni bir maceranın başlangıcı olur.

Küçük Ayak, bir cesaret hikayesi olmasının yanında “körü körüne inanmak yerine soru sormayı” öğütleyen bir animasyon. Seyrettikten sonra çocuklarımıza kazandırmaya çalıştığımız önemli özelliklerden biri olan sorgulama becerisi üzerine onlarla bir beyin fırtınası yapabilirsiniz. =)

Kocaman ayaklı Yetiler ve küçük ayaklı insanoğlunun iç ısıtan hikayesi, biz yetişkinlerin en büyük duvarı olan “ön yargı” üzerine de mesajlar taşıyor. O mesajları aklınızın bir köşesine üzerinde düşünmek üzere yerleştirmeyi unutmayın lütfen. =)

Keyifli seyirler kiii.. =)

Orijinal İsmi: Smallfoot

Yönetmen: Karey Kirkpatrick, Jason Reisig

Seslendirenler: Channing Tatum, Danny DeVito, Zendaya Coleman, LeBron James, Yara Shahidi

Senaryo: Karey Kirkpatrick, Glenn Ficarra, Sergio Pablos, John Requa

Tür: Animasyon, Aile, Komedi

Vizyon Tarihi: 28 Eylül 2018

Yapımı: 2018 – ABD

Süre: 96dk


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir