Gökyüzünde Başka Bir Hayat: Gökdelene Giren Bulut

Yazdığı çocuk öyküleri gibi resimli çocuk kitapları ile de gönlümüzde yer eden Behiç Ak, Gökdelene Giren Bulut kitabıyla çocuk dünyamızı şenlendirmeye devam ediyor.

Başkahramanımız Minik Koko ve onun sevimli köpeği Bonbon, yaşadıkları gökdelenden aşağıdaki dünyayı imrenerek izlerler. Bulutların altı o denli çekici gözüküyordur ki… Oysa onların yaşadığı yerden yağmurun yağdığı bile belli olmamaktadır. Koko ve Bonbon bütün bunların ne kadar sıkıcı olduğunu düşünürken pencereden içeri bir bulut süzülür. Eşsiz keşif böyle başlar. Gökdelenleri saklamış bulutların üzerinde kurulmuş başka başka dünyalara misafir olurlar. Ve tabii kediler! =) Bir adet Behiç Ak öyküsü okuyorsanız kediler olmadan, olmaz. =)

Velhasıl, Koko, Bonbon, kediler, bulutlar ve güzel insanlarla masmavi bir macera sizi bekliyor. Yazarın kalemine özgü görsel şölen sunan çizimler üzerinden çocuklarınızla/ öğrencilerinizle keyifli sohbetler edebilirsiniz. Zaman zaman nefes almakta bile güçlük çekmemize sebep olan şehir yaşamını bırakıp bulutlara taşınmanın yollarını ararsınız belki de! =)

Küçük yaştaki çocuklarınıza siz okuyabilirsiniz elbette ama okur kitlesi açısından anasınıfı ve 1. sınıflar için uygundur.

Gökdelene Giren Bulut, Behiç Ak.

Günışığı Kitaplığı, 2017.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir