Bir Yaşam Becerisi Öyküsü: Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear, manik depresif bir baba ve kızlarının birlikte yaşamayı öğrenme hikayesini anlatan oldukça verimli bir film. Annelerini New York’a yarım kalan tahsilini tamamlamayan gönderen iki kız kardeş babaları ile yeni bir yaşam tarzını deneyimliyor. Ve bir ayrılma hikayesiyle başlayan film, birlikte kalmak için sebepler bulmaya doğru ilerliyor.

Infinitely Polar Bear; manik depresif kişileri genelde intihar eşiğinde gösteren filmlerin aksine, onların yaşamına daha doğru bir ışık tutmuş. Topluma uyum zorluklarını, sorumluluklarla olan mücadelelerini, ikili ilişkilerindeki çatırdama noktalarını, aile bireylerinin onlara bakışını cesurca ele almış. İlaçla tedavi ve yaşamla/yaşayarak iyileşme konusunda da üzerine düşünülesi bir bakış açısı var.

Yavaş aksa da neredeyse her sahnesi dolu bir film izleyeceğinizi garanti ediyorum.

Not: Film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Ekşi Sözlük’ten edindiğim bilgiye göre filmin senaristi ve yönetmeni olan kişiye ait bir yaşam hikayesi bu. Kendisi de kız kardeşlerden büyük olanı. Üstelik filmde de onu, kendi kızı canlandırıyor. =)

Notun Notu: Baş rolün oyunculuğu takdire şayan!

Keyifli seyirler…

Yapımı: 2014 – ABD

Tür: Dram, Komedi

Süre: 90 dk.

Yönetmen: Maya Forbes

Oyuncular: Mark Ruffalo, Zoe Saldana, Keir Dullea, Wallace Wolodarsky, Mary O’Rourke

Senaryo: Maya Forbes

Yapımcı: J.J. Abrams


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir