Filmlerini izledikçe “Bir filmi de kötü çıksın be!” diye şaşkınlıkla karışık feryat etmemize sebep olan Aamir Khan’ın son filmi: Dangal.  Eğitim sistemi, meslek seçimi, toplumsal hayat, farklılıkların güzelliği gibi efsanevi konulardan sonra şimdi de spor konusuna el atıyor Khan.

Gençliğinde başarılı bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat, bir erkek evlat sahibi olacağı günleri iple çeker. Oğlunu kendinden daha başarılı bir güreşçi olarak yetiştirebileceğine dair sarsılmaz bir inancı vardır. Ancak yıllar ona umduğunu vermez. Tam bir umutsuzluk içindeyken gözünün önündeki cevheri keşfetmesi herkes için yepyeni bir yolun başlangıcı olacaktır. 

Ailece izleyebileceğiniz, “Hint filmleri çok uzun oluyor yaaa” diyen tarafınıza taş sopa dalabilecek güzellikte, efsane bir film olmuş. Toplumun kalıplaşmış düşüncelerine ufaktan sataşan, isteyen ve çalışan herkesin başarıya ulaşabileceğine dair inancını koruyanlara göz kırpan Dangal, şu an vizyonda. Çocuklarınıza tatilin son armağanı olarak sunmaya ne dersiniz?

Keyifli seyirler! 😉

Not: Aamir Khan’ın bu film için 5 ay gibi kısa bir sürede gösterdiği inanılmaz değişimini (28 kilo kaybı ve yağ oranının %38’den %9 civarına düşmesi) anlatan videonun bağlantısını buraya ekliyorum. Bu videoyu izlerken; her filminin nasıl bu denli yüreğimize dokunduğunu daha iyi anlayacaksınız. Kendisi de anlattığı kahramanlardan farksız =)

Yönetmen: Nitesh Tiwari
Senaryo: Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotra
Ülke: Hindistan
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram
Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017 (Türkiye)
Müzik: Pritam Chakraborty
Çekim Yeri: Ludhiana, Punjab, Hindistan


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir