Rengarenk Balonlar İçinde Bir Film: Yukarı Bak!

Yukarı Bak (orijinal ismiyle Up), 2009 yapımı olmasına rağmen, bana göre yapım şirketi Pixar’ın en iyi animasyon filmi. Hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifle izleyebileceği, ilk 15 dakikasında biraz hüzünleneceğiniz sonrasında muzip bir maceraya dahil olacağınız masal gibi bir animasyon.

Ellie ve Carl’ın çocukluk yaşlarından başlayan hikayeleri mutlu bir yuva kurmalarıyla devam eder. Birlikte uzun ve huzurlu bir yaşam sürerler. Taa ki Ellie yaşama veda edene kadar… Evlilikleri boyunca yüzünden gülümsemesi bir an eksik olmayan Carl, Ellie’nin gidişinin ardından aksi bir ihtiyara dönüşür. Eşine olan bütün sevgisini mutluluklarını paylaştıkları evlerine yöneltir. Etrafında günden güne yükselen inşaatlara, gökdelenlere göğüs gererek evini yıkmak isteyenlerde karşı durur. Bir gün gücü tükenir ya da biz öyle zannederiz =) Bundan sonrası içinizi aydınlanacak, hatta uçuracak macera dolu bir masal!

Kuşak farkına, betonlaşan şehirlere, evliliğin ancak büyük beklentilerin karşılanması ile mümkün olacağına inananlara efsane bir karşı duruş sergileyen  “Yukarı Bak” herkesin gönlünü fethedecek cinsten bir seyir =)

Not: Senaryonun arasında bir yerlerde köpekleri daha da sevdirmeyi başaran filmleri ayrıca seviyorum =)

Orijinal İsmi: Up

Vizyon tarihi: 16 Ekim 2009 (1s 35dk)

Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson

Oyuncular: Edward Asner, Jordan Nagai, Bob Peterson

Tür: Animasyon, Aile

Ülke:  ABD


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir