Ruhunuzun ve Kulağınızın Pasına İyi Gelecek: Şarkını Söyle!

Çocuklarınızla/ öğrencilerinizle birlikte keyifle izleyebileceğiniz, ama bu defa birazcık daha çocuklara hitap eden bir animasyon önerisi: Şarkını Söyle (Sing)!

Son dönem animasyon filmleri; dünyayı insan hayatından çok hayvanların yaşamı üzerinden anlatmaya yöneldi. Bu geçişin olumlu taraflarından bahsetmek istiyorum. Yaşama, bakış açımıza ve kalıplaşmış davranışlarımıza bir başka canlının aynasından bakmak kendimizi keşfetmemiz konusunda daha etkili olabilir. “Şarkını Söyle” filminde de aile açısından şansız bir gorilin, kibirli bir farenin, terk edilmiş bir kirpinin, özgüveni eksik bir filin ve ev işleri ve çocukların bakımı yüzünden bunalmış bir anne domuzun üzerinden kendi yaşamınızı süzebilirsiniz. Tabii bu kısımlar yetişkinlerin payına düşenler. Peki kuzucuklar neler kapabilir bu animasyondan?

Çocuklarınız/ öğrencileriniz tıpkı bizim davranışlarımızı gözlemlerken olduğu gibi çizgi filmleri izlerken de alt mesajları sünger gibi çekerler. =) Şarkını Söyle filminin, dayanışmayı ve arkadaşlığı ön plana çıkaran, cesareti parlatan, öz saygının önemini ortaya koyan, inanmanın başarıyı getireceğini gösteren mesajları mutlaka süzeceklerdir. Filmin ardından bu konularla ilgili küçük sohbetler edip, gerçek yaşamla bağlantılar kurmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Not: Çok güzel şarkılara yer vermişler, sadece onları dinlemek için bile izlenebilir! 😉

Şimdiden keyifli seyirler…

Orijinal İsim: Sing

Vizyon tarihi: 9 Aralık 2016 (1s 48dk)

Yönetmen: Garth Jennings

Tür: Animasyon, Komedi, Aile

Ülke:  ABD


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir