Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı, son dönemde hayvanları başrole yerleştirmiş animasyonlardan sadece bir tanesi. İnsanların gündelik yaşamını irdeleyen onlarca film varken, bu yaşamın bir parçası olarak arka planda kalan hayvanların hayatında da şaşkınlık yaratacak ayrıntılar olabileceğini keşfetmeye hazır olun! =)

Filmin başkahramanı Max, sahibine fazlasıyla bağlı, onunla vakit geçirmekten çok hoşlanan sevimli Terrier cinsi bir köpektir. Sahibinin kalbini de olanca varlığıyla doldurmuşken, tahtına bir paydaş gelmesi ortalığı karıştırır. Max’in sevgi dolu yuvasının bir savaş alanına dönüşmesi işten bile değildir. Bundan sonrası izlenmek için sizi bekliyor.

evcil-hayvanlarin-gizli-yasamı-2

Bu animasyonun neden tavsiye listesine girdiğine gelecek olursak; en başlıca sebebi içinde fazlaca değeri ustaca saklıyor olması diyebilirim. Farklılıklara rağmen ortak paydada buluşabilmeye, ortak amaçlar için düşmanca tavırları bile törpüleyebilmeye, en önemlisi de sevdiğimiz insanlara yardım etmek söz konusu olduğunda korkularımızdan nasıl ustaca sıyrılabildiğimize dair müthiş örnekler var bu animasyonda.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı; hayvan sahiplerine de ince göndermeler yapıyor. Bir hevesin peşine düşüp evlerine aldıkları hayvanları sokağa bırakanları da bir gerçekle yüzleştiriyor.

Filmin sonunda bir sevgi kaplayacak içinizi, her sorunu çözmeye gücü olan bir sevgi…

Filmin ardından hissettirdiklerine dair çocuklarınızla/öğrencilerinizle konuşmayı lütfen ihmal etmeyin.

Keyifli seyirler…


Orijinal İsmi:
The Secret Life of Pets
Vizyon tarihi: 5 Ağustos 2016 (1s 27dk)
Yönetmen: Chris Renaud, Yarrow Cheney
Oyuncular: Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart devamı
Tür: Animasyon, Komedi, Aile
Ülke: Abd


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir