Leylekler, fragmanını izlediğimden beri heyecanla beklediğim bir animasyondu. İzleyebilmek 1 saate yakın bir minibüs yolculuğuna mal olmuş olsa da sanırım verilen tüm emeğe değdi. Sonuç, hayal ettiğimden çok daha fazlasıydı.

Film, leyleklerin bebek teslimatı yapmayı bıraktığı, bunun yerine kargo paketleri dağıtmaya başladıkları bir dönemde geçiyor. Leylekleri bebek teslimatından vazgeçiren ise, talihsiz bir kaza sonucu teslim adresi kaybolan Tulip isimli bir kız bebek. Tulip’in ailesine kavuşamamasından kendini sorumlu tutan leylekler onu yanlarına alıp, büyütüyorlar. Ancak 18 yaşına geldiği ve biraz da sakar bir kız olduğu için artık faaliyette olmayan bebek fabrikasında çalışmaya başlayan Tulip’in gelen bir mektup üzerine bir bebek yapması bütün düzeni alt üst ediyor.

leylekler-film-önerisi

Filmin bir diğer tarafında, yoğun iş temposuna boğulmuş ve küçük oğullarını ihmal etmiş bir anne- baba figürü karşılıyor bizi. Anne- babasının ilgisizliğinden bıkmış ve delice kardeş isteyen bu küçük de leylekler dünyasında yeni bir maceranın fitilini ateşlemeye yardım ediyor.
Çocuklarınızla zevkle izleyebileceğiniz bir animasyon: Leylekler. Vakit kaybetmeden kendinizi o rengarenk saçların, kocaman gözlerin ve neşeli kıkırdamaların etkisine bırakın derim!

Not: Bu yazıyı okuduktan sonra animasyonun, bebek sahibi olmakla ilgili yanlış bilgilendirme yaptığından endişe edenler olabilir. Ancak, film içerisinde aslında normal yollarla da bebek sahibi olunabildiğine dair gerekli açıklama yapılıyor, endişe etmeye gerek yok =)

Keyifli seyirler…

Orijinal ismi: Storks
Vizyon tarihi: 23 Eylül 2016 (1s 27dk)
Yönetmen: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Oyuncular: Andy Samberg, Katie Crown, Stephen Kramer Glickman devamı
Tür: Animasyon, Komedi, Aile
Ülke: Abd


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir