Her çocuk; gelişme dönemlerinde birbirinden farklı özellikler gösterse de bazı sorunlar hemen hemen her ailenin karşısına çıkmaktadır. Kritik dönemleri etkileyen; tuvalet eğitimi, yemek yeme alışkanlıkları, dil gelişimi, anne sütünden kesilme gibi süreçler ebeveynleri oldukça zorlamaktadır.

Bütün bunlar göz önüne alındığında; tüm bu önemli dönüm noktalarını, o dönemleri yaşayan çocukların genel özelliklerini ve yaşanacak olası problemlerin çözüm önerilerini ortaya koyan bir kitap: “Çocuk Neyi Neden Yapar?”

Benzer sorunlarla karşılaşmış ailelerin Adem Güneş’e danıştıkları konular ve onlara verilen cevapları da barındıran bu kitap yaşadığınız sorunlara nokta atışı yapan bir nitelik taşıyor.

İçerikten bazı başlıklar paylaşmak gerekirse: Kardeş kıskançlığı, Çocuklarda uyku düzeni, Parmak emme, Kaba ve çirkin sözler, Tırnak yeme, Çocuk ve yalan, İnatçılık, Hırçınlık, Teknoloji bağımlılığı…

Çocuğum neden böyle davranıyor, ona nasıl davranacağımı bilemiyorum.” endişesini yaşayan anne-babalar ve çocuk eğitimi ile ilgilenen meslek grupları için şiddetli tavsiyemdir.

Keyifli okumalar…


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir