Çocuk eğitimi; üzerine çokça araştırma yapılan bir o kadar da yayın verilen en popüler alanlardan biridir. Fazlaca yayın olması sebebiyle nitelikli yazarları ve onların eserlerini seçmek güçleşmektedir. Söz konusu çocuklar olunca; var olan bu bilgi kirliliği daha da ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu kaygıları taşıyarak kitapları araştırdığım sırada rastladım Adem Güneş’e. Kitaplarını okumaya başlayınca hem çok sevindim bulduğum hazineye, hem de geç bulduğum için biraz hayıflandım.

Şu sıralar kulağıma en hoş gelen tanımlama Adem Güneş için kullanılıyor:
O bir “Çocuk Dostu”

Çocuk Deyip Geçmeyin isimli kitabı, yazarın Aksiyon Dergisi’nde kaleme aldığı yazılardan derlenerek hazırlanmış. Odak noktası ise, “Çocuktur, unutur.” yanılgısı…

Bu yanılgı ile hafızası unutsa bile duygu dünyası yaralanmış çocuklara ve onların ailelerine, öğretmenlerine bir çıkış kapısı açıyor Adem Güneş. Çocuktan yana yepyeni bir pencere aralıyor.

Günlük hayatta sıkça karşılaştığınız sorunların çözümlerini bulabileceğiniz, sizi anlayan bir kitap “Çocuk Deyip Geçmeyin”.

Şiddetli tavsiyelerimle, iyi okumalar…

Kitabın Önsözünden:

“Çocuk zihninin savunması yoktur, çocuk ne yaşarsa o olur. Değer verilen çocuk, değerli olur. Ve çocuğa değer vermek ona bir lütuf değil, insan olarak onun en doğal hakkıdır. Gelecek, “çocuk deyip geçmeyen” ebeveyn ve eğitimcilerle inşa edilecektir.”

Pedagog Adem Güneş – Çocuk Deyip Geçmeyin
Timaş Yayınları, 2015


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir