I’m In The Dark Here!: Scent Of Woman

Gözleri görmeyen huysuz bir emekli albay olan Frank Slade ve iki günlüğüne ona bakma işini üstlenen Charlie Simms’in hikayesi üzerinden hayat dersi veren bir film Scent Of Woman. Türkçe’ye Kadın Kokusu olarak çevrilmiş.

Film ilerledikçe 1992 yapımı olan bu efsaneyi nasıl bu zamana kadar gözden kaçırdığıma gerçekten üzüldüm. Al Pacino’nun insan üstü oyunculuk yeteneği bu yapımda daha da göz dolduruyor. (Ki bu rol için 4 hafta boyunca körler okulunda gözlem yaptığı söyleniyor.)

Frank Slade’in öfkesine bakıp bir duyuyu kaybetmeyi, yaralarını saklamaya çalışmayı, insan ilişkilerinde beden dilini görerek analiz etmenin ötesine geçerek hissetmeyi, ailenin dışında bırakılmayı anlamayı deneyebilirsiniz. En çok da bir yabancının elini uzatmasıyla hayatınızın bittiğini sandığınız noktasından sonrasının da olabileceğini fark edebilirsiniz.

Müthiş tango sahnesi, gözünüzden yaş getirecek Ferrari sahnesi ve en az onlar kadar takdiri hak eden savunma sahnesiyle baştan sona içinize dokunacak bir film: Scent of Woman (Kadın Kokusu).

Sevgili meslektaşlarımın filmden çıkaracakları bambaşka doneler olacaktır mutlaka, keyifli seyirler ki =)

Not: Bu satırları yazarken kulağımda meşhur tango sahnesindeki müzik çalıyor. Denemek isterseniz diye aşağıya linkini bırakıyorum.

Yönetmen: Martin Brest
Oyuncular: Al Pacino, Chris O’Donnell, James Rebhorn
Tür: Dram
Yapım Yılı: 1992
Ülke: ABD


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir