Çocuk Eğitimi El Kitabı, Prof. Dr. Haluk Yavuzer’in meslek yaşamı boyunca biriktirdiği deneyimleri uygulanabilir örneklerle sunduğu bir başucu kitabı. Çocuk ve gençlik psikolojisi üzerine birçok eser vermiş olan Yavuzer’in kitapları aynı zamanda psikoloji, pedagoji ve PDR bölümlerinde kaynak kitap olarak kullanılmaktadır.

Sağlıklı çocuk eğitiminde sağlıklı aile ilişkilerini temel alan eser; aile içi iletişim, çocuklarda disiplin ve sorumluluk bilinci, çocukla doğru iletişim ve kullanılan beden dili, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında görülebilecek temel sorunlar ve çözüm önerileri gibi pek çok başlık altında hazırlanmıştır.

Verilen konu başlıkları altında kuramsal açıklamalar ve sonrasında verilen önerilerle kitabın yaşama geçirilebilirliği arttırılmıştır; aslında bu kadar uzun süredir baskıya devam etmesinin ve 33. Baskıya ulaşmasının bir sebebi de bu olarak düşünülebilir.

Yavuzer; kitabı hazırlarken çocuk eğitiminde doğru bildiğimiz yanlışları göz önüne koymak adına, yanlış ve doğru davranışlarla birlikte resimlendirilerek sunulmasını sağlamıştır. Bu bağlamda; bu eser var olan sorunları çözümleyebilmek ve çocuk eğitiminde yeni bir başlangıç yapmak isteyen anne-baba ve öğretmenlere şiddetle tavsiyemdir.

İyi okumalar…

Not: Bu eser, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından ilk ve orta dereceli okul öğretmenlerine tavsiye edilmiştir.

Prof. Dr. Haluk Yavuzer- Çocuk Eğitimi El Kitabı
Remzi Kitabevi- Eylül, 2015.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir