Kör Nokta (The Blind Side) filmi, kötü şartlar altında yaşamını sürdüren, babasını hiç tanımamış, annesi de madde bağımlısı olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Micheal Oher, nam-ı diğer Koca Mike bir yakını vasıtasıyla spora olan yeteneği sayesinde iyi bir okula kabul edilir. Bu durum onu yaşamında olumlu gelişmelerin başlangıcı olsa da; okulda yaşadığı dışlanmışlık, temel ihtiyaçlarını karşılayamaması, en önemlisi de kalacak bir yerinin olmaması Mike’ın yaşamını her gün biraz daha zorlaştırmaktadır.

Tam da bu sorunlar en üst sınıra ulaşmışken, Mike’ın yolu Leigh Anne ve ailesiyle kesişir. Bu noktadan sonra Mike için bambaşka bir dünyanın kapısı aralanır.

Kör-nokta-film-önerisi

Filmin bu aşamasından sonra yaşananlar çoğu kişinin gerçek olacağına hiç ihtimal vermeyeceği türden. Hatta tabir-i caizse bir Amerikan rüyası. Peki, gerçekten öyle mi? Gerçekten, gerçek hayatta böyle şeyler olamaz mı?

Biz gerçek olmayacağını düşünüp taşın altına elimizi sokmaktan kurtulduğumuzu sansak da, evet gerçek. Kör Nokta filmi gerçek bir hikâyeye dayanıyor. Amerikan futbolu oyuncusu Micheal Oher’in yaşam öyküsüne.

İnsanlara güzel bir ortam sağlandığında ve fırsat verildiğinde neler olabileceğinin ispatı niteliğinde bir film: Kör Nokta.

Yaşamla ilgili motivasyonu düşmüş çocuklarınızla/öğrencilerinizle keyifle izleyebileceğiniz, güzel dersler çıkarılabilecek bir yapım.

Bazen sahip olduklarımızın hiç farkında olmuyoruz/ olamıyoruz. En mühimi sahip olduklarımızın küçük bir kısmını dahi birileriyle paylaştığımızda onların yaşamını ne denli değiştirebileceğimizi hiç düşünmüyoruz.

Farkındalık yaratacak bir seyir olması dileğiyle…

Yönetmen: John Lee Hancock
Oyuncular: Sandra Bullock, Quinton Aaron, Tim McGraw
Tür: Dram, Biyografik
Ülke: Abd


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir